برگزاری نشست مجازی تخصصی مشترک گفتگوی ماه دفتر نهاد و دفتر هم اندیشی اساتید مجتمع آموزش عالی سراواننشست مجازی تخصصی مشترک گفتگوی ماه دفتر نهاد و دفتر هم اندیشی اساتید مجتمع آموزش عالی سراوان برگزار شد

 
به گزارش روابط عمومی مجتمع، به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و دفتر هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاهی مجتمع آموزش عالی سراوان جلسه مشترک مجازی با حضور جمع کثیری از اعضا هیات علمی مجتمع و میهمانان سایر دانشگاههای استان و با
موضوع:  گام دوم؛ دولت جوان، کارآمد و انقلابی، برگزار گردید.
 
 جلسه با قرائت قرآن و خوشامدگویی توسط حجت الاسلام حاج اقا شیخ مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در مجتمع آموزش عالی سراوان آغاز شد. سپس مدرس کلاس حجت الاسلام دکتر خسروپناه معاون علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی کشور، در مبحث جلسه فرمودند: رهبری در بیانیه گام دوم نظریه نظام انقلابی را مطرح کرده اند که بر اساس دو شاخص قابل بررسی است. 
 
اول خودسازی معرفتی و اخلاقی مانند زندگی شهید رجایی، شهید صیاد و شهید حاج قاسم، که مدیرانی بودند اهل خدا، در میدان و با ویژگی های استکبارستیزی، اعتماد به نفس و اعتماد به داشته های داخلی. چنین مدیری موحد باطنی است.
 
دوم خودسازی سلوکی و عملی: چنین فردی غالب بر نفس اماره است و در عمل و میدان، خادم واقعی مردم است.
دولت کارآمد و انقلابی و جوان یعنی کسانی مدیر شوند که صاحب این دو ویژگی باشند
مدیر انقلابی، هم واقعگراست هم آرمانگرا و چنین مدیری چنان مخلص میشود که شیطان از او دور می شود. انقلابی گری یعنی گشتن حول محور توحید، اهل خدمت، وحدت گرا.
مدیر انقلابی، دیگر برایش اصولگرا و اصلاح طلبی معنا ندارد. او اهل وحدت و میدان عمل و سازندگی است. 
منظور از جوان بودن هم یعنی داشتن حس نشاط و جوانی و روحیه نوآوری و تحرک. 
مدیر کارآمد نیز یعنی اهل تدبیر و عقلانیت و استفاده از همه افراد و همه تخصص ها.
پس مدیر جوان، کارآمد و انقلابی کسی است که مخلص و توحیدی باشد، نوآور و با تحرک باشد و مدیریتی عقلانی داشته باشد که انشالله با شناختی که حضرت آیت الله رئیسی داریم امیدوارم که چنین مدیرانی در صحنه حضور یابند. 
 
جلسه با سخنان تکمیلی دکتر ریگی ریاست مجتمع به پایان رسید.

 

جمعه ١ مرداد ١٤٠٠ ١٦:١٨ ١٠٠٤ 223


خروج